Firmamız 1990’lı yıllardan bu yana çalışmalarını İzmir ili Ödemiş ilçesi Ovakent Kasabasında sürdürmektedir. Parlar Fidancılık, ülkemizde Avrupa standartlarında meyve fidanı üretimini gerçekleştirmek üzere 1999 yılından bu yana doku kültürü laboratuarlarından temin ettiği , gerekse kendi tesislerinde üretimini gerçekleştirdiği klon anaçlar ile bodur meyveciliğin öncü firmalarından biri haline gelmiştir. Tarıma dayalı hizmet sektöründe daima lider olmayı hedefleyerek, çiftçisine virüsten ari, mavi sertifikalı ve standart sertifikalı olarak piyasaya yeni çıkmış gelecek vaat eden meyve çeşitleri temin etmektedir. Firmamız müşteri taleplerinin tamamını kendi ürettiği hastalıklardan ari sertifikalı fidanları ile karşılamaktadır.

Meyve fidanlarımız doku kültürü laboratuvarında üretilen klon anaçlarının büyütülüp aşılanmasıyla üretilmektedir. Fidanlarımız toprakta açık köklü ve saksıda (topraksız üretim ortamında) olmak üzere 2 şekilde üretim yapılmaktadır. Parlar Fidancılık olarak ürünlerimizi şimdiye kadar Fas, Cezayir, Beyrut, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Afganistan, Thailand olmak üzere 9 ülkeye ürünlerimizi ihraç etmiş bulunmaktayız. Yakın gelecekte diğer bölge ülkelerine de ulaşarak ülkemiz ihracatına ve tanıtımına katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz.
Parlar Fidancılık, ülkemizdeki en gelişmiş üretim tekniklerini kullanarak, meyvecilik konusunda yetişkin personelleri ile sağladığı teknik destek ile her zaman üreticilerinin yanında olmuştur.